Jak levně poslat peníze z Australie přes Wise

Jak na levný převod peněz z Austrálie nebo do Austrálie přes Wise

převod peněz z australie do ČR

Potřebujete poslat peníze z Austrálie nebo do Austrálie? Změňte je reálným středovým kurzem a pošlete super-levně. Přes službu Wise!

PŘEJÍT NA WISE


Wise (předtím TransferWise) je špičková online peer-to-peer směnárna, založená v roce 2011, která doslova válcuje banky a směnárny v oboru mezinárodních transferů peněz. Její zakladatelé Taavet Hinrikus (spoluzakladatel firmy Skype) a Kristo Kaarmann vymysleli jednoduchý peer-to-peer systém výměny peněz, který umožňuje použití středového směnného kurzu! Díky tomuto nápadu dokázali ceny mezinárodních transferů okresat na minimum. Po čase ho společně převedly na byznys model a daly základ společnosti Wise. Když se k jednoduché myšlence levných zahraničních převodů přidali masivní investice od celosvětových investorů, hravý marketing, férový přístup a vynikající péče o zákazníka, nic nebránilo tomu aby se malý londýnský start-up rozšířil do celého světa. Dnes se může pochlubit nálepkou celosvětová služba a podporuje více než 40 světových měn. Australský dolar je samozřejmostí.

Wise mění peníze reálným středovým směnným kurzem (banky používají podhodnocený kurz nákup resp. prodej - skrytý poplatek o kterém vám nikdo neřekne). Za převod peněz z Austrálie z AUD do české koruny si Wise účtuje standardní poplatek 0,7% z převáděné částky (např. 7 AUD při převodu 1000 AUD). Poplatek je klientům předem oznámen při zadávání převodu. Celý transfer trvá obvykle 1 až 5 pracovních dní (spíše dolní hranice) a je velice jednoduchý.

Jak vypadá převod peněz z Australie přes službu Wise?

Po úspěšné registraci je vyžadováno ověření dokladu totožnosti (verification of ID). Při převodu zadáte požadovanou částku a vyplníte svůj profil jako odesílatel peněz. Přidáte údaje příjemce a provedete platbu na australský účet společnosti Wise buď bankovním převodem (zdarma), kreditní / debetní kartou (příplatek) nebo přes rozhraní POLi (zdarma). Po odeslání platby už nemusíte nic dělat, o zbytek se postará Wise. Peníze změní na požadovanou měnu středovým směnným kurzem a částku odešle lokálním bankovním převodem ze svého českého účtu na účet příjemce. V jakém stavu se transakce nachází se dozvíte automatickými e-mailovými notifikacemi nebo si zkontrolujete transfer ve svém uživatelském kontě. Jednoduše a efektivně jste se vyhnuli mezinárodnímu transferu a ušetřili jste nemalé bankovní poplatky.

Pokud se chcete podívat jako transfer vypadá, podívejte se český obrázkový Wise návod nebo video-návod. Pro příklad je uváděn transfer z anglické libry na euro, ale v principu se transfer z AUD do EUR / CZK nijak neliší. Pokud potřebujete více informací (IBAN kódy, SWIFT kódy, nastavení Wise, atd.), přečtěte si některý z článků na tomto blogu. Prohlédnout si můžete i Slovenské a české Wise zkušenosti a recenze nebo celosvětové recenze (AJ).

Kolik lze ušetřit za převod peněz z Australie

Kdybychom dne 04.05.2017 chtěli změnit 1000 AUD na CZK a poslat je z Austrálie do ČR, převod by vypadal takhle:

kolik lze ušetřit za převod peněz z australie přes TransferWiseFixní poplatky bank:
Poplatky největších australských bank se pohybují v rozmezí 18 až 22 AUD.

Skryté poplatky bank:
Směnné kurzy bank jsou podhodnocené oproti kurzu střed o 4,1 až 5,34%, což při částce 1000 AUD znamená skrytý poplatek ve výši 40 až 55 AUD!

Poplatek Wise
Wise by si za stejný převod účtoval 6,95 AUD (přibližně 128 Kč) a žádný skrytý poplatek (reálný nepodhodnocený směnný kurz).

Převodem přes Wise bychom 04.05.2017 při částke 1000 AUD ušetřili minimálně 917 až 1221 Kč ve srovnání s převodem přes banky. Pravděpodobně i více protože některé banky v Česku si účtují nesmyslný poplatek za příjem zahraniční platby. Ne však u převodu přes Wise, ktorá by příjemci odeslala výslednou částku lokálním převodem ze svého českého účtu (žádný poplatek za příjem lokální platby).

Ověření vaší identity při převodu peněz z Austrálie

Při převodu z AUD je třeba ověřit vaši identitu. Tak jako banky i Wise provádí finanční transakce a je kontrolován úřady pro dohled nad finančními institucemi. Ověření dokladu totožnosti je jedním z typických bezpečnostních opatření. Jde o jednorázové ověření vaší totožnosti, po kterém se stáváte legitimním klientem. V budoucnu se již nebude vyžadovat.

ověření id při převodu peněz z australie

Po zadání vašich údajů (odesílatel) se dostanete ke kroku Document Verification. Kliknete na tmavomodré tlačítko Start verification (začít ověření).

ověření id při posílaní peněz z australie

Vyberete zemi ve které byl doklad totožnosti vydán. Na výběr máte tři možnost - pas (passport), občanský průkaz (identity card) nebo řidičský průkaz (driving licence). Po vybrání jednoho z nich se vám zobrazí okno pro nahrání dokumentu.

id ověření

Následně můžete použít webkameru na nasnímání dokladu totožnosti (velmi nedoporučujeme). Lepší je ho oskenovat nebo vyfotit fotoaparátem / mobilem a fotku jednoduše nahrát pomocí tlačítka Upload existing image. Vaše údaje musí být jasně viditelné. Po vašem ověření se stáváte legitimním Wise klientem a toto bezpečnostní ověření už nemusíte nikdy znovu absolvovat.

Zní to skvěle, poďme na to

Pokud si chcete zahraniční převod přes Wise vyzkoušet, stačí si otevřít stránky Wise, registrovat se pomocí tlačítka SIGN UP a jste připraveni začít. Skoncujte s nesmyslnými bankami a jejich poplatky jednou provždy!

Pro najnovější informace o si prosím přečtěte zdroj: https://wise.com/help/articles/2932154/guide-to-aud-transfers

Ukaž kamarádům jak ušetřit a vyhnout se bankovním poplatkům! Sdílej!