Jak levně poslat peníze z USA přes TransferWise

Jak poslat peníze z USA? Levný převod peněz z USA do ČR přes službu Wise

převod peněz z USA do ČR

Wise, (předtím TransferWise) je první online peer-to-peer směnárna, která vznikla v roce 2011. V příběhu pouhých čtyř let se zařadila ke světové špičce v oboru mezinárodních transferů peněz. Za vznikem stojí dva kamarádi Taavet Hinrikus (spoluzakladatel firmy Skype) a Kristo Kaarmann, který jednoduchou a přitom velmi sofistikovanou myšlenku peer-to-peer transferů rozvinuli v byznys model a daly základ společnosti Wise. Ukázali způsob, jak mohou mezinárodní transfery výrazně zlevnit. Když se k tomu přidal férový přístup, obrovské investice od předních světových investorů, dobrý marketing a vynikající péči o zákazníka, nic nebránilo tomu, aby se malý londýnský start-up masivně rozšířil do celého světa. Dnes se pyšní nálepkou celosvětová služba a podporuje více než 40 světových měn. Americký dolar samozřejmě není výjimkou.

Převod peněz z USA přes službu Wise

Wise při změně peněz používá reálný středový směnný kurz (výhodnější jako podhodnocené kurzy nákup / prodej v bankách - klient neplatí žádné skryté poplatky). Za převod z amerického dolaru se účtuje standardní poplatek pouze 1% z převáděné částky (např. 10 $ při převodu 1000 $). Poplatek je předem oznámen při zadávání převodu. Převod trvá obvykle 1 až 5 pracovních dní a je velice jednoduchý. Po úspěšné registraci se obvykle vyžaduje ověření SSN (Social Security Number - číslo sociálního pojištění). Pak zadáte požadovanou částku, vyplníte údaje odesílatele a příjemce. Následně lokálním bankovním převodem (ACH Direct Debit, Domestic Wire Transfer, SWIFT) v USA převedete požadovanou částku na lokální americký účet společnosti Wise a ta se postará o zbytek. Peníze změní aktuálním středovým směnným kurzem a ekvivalent částky v požadované měně odešle ze svého českého účtu na účet příjemce (opět lokální převod).

Jednoduše a efektivně jste se tak vyhnuli mezinárodnímu transferu. O každém kroku jste samozřejmě informováni e-mailovými notifikacemi, případně si vše můžete detailně zkontrolovat po přihlášení do vašeho účtu.

Poplatky za převod peněz z USA

Poplatky za převod peněz z USA závisí na výši částky a měny, do níž peníze posíláte:

Standardní poplatek pro většinu měn - CZK, EUR atd.
- částka do $ 300 - pevný poplatek $ 3
- částka od $ 300 do $ 5000 - poplatek 1% 
- částka nad $ 5000 - poplatek 0,7% z části nad $ 5000

Příklad: Potřebujeme převést $ 6000 dolarů do české koruny. Za prvních $ 5000 dolarů zaplatíme poplatek 1% ($ 50) a za zbylých $ 1000 poplatek 0,7% ($ 7). Spolu $ 50 + $ 7 = 57 dolarů.

Kompletní cenník zde: Wise pricing.

 

 

 

 

 

 

 

Zjistěte si aktuální směnný kurz a poplatky

Ověření Social Security Number (číslo sociálního pojištění) při USD převodech

jak poslat penize z usaPři transferech z USA je třeba ověřit vaši identitu nebo SSN (Social Security Number - číslo sociálního zabezpečení v USA, má 9 znaků a nachází se na Social Security Card - kartičce sociálního zabezpečení). Jde o běžné jedno-rázové vstupní bezpečnostní opatření ze strany Wise (kvůli předpisům amerických úřadů a způsobu jakým kontrolují Wise na území USA). Pokud je SSN ověření neúspěšné, budete vyzváni k ověření ID (občanský průkaz).

prevod penez z usaOznačíte možnost I do not have a US SSN (nemám americké číslo pojištění) a uvedete důvod proč (zahraniční student, návštěva USA, manželství s občanem USA, manžel / ka pracuje v USA, pravidelný návštěvníka USA s účtem v USA, číslo pojištění ještě nebylo akceptováno atd.). Následně musíte nahrát scan občanského průkazu (Upload File). Postup jak ověřit ID je v samostatném článku. Následně kliknete Confirm, potvrdit. Po tom jak údaje nahrajete na stránce TransferWise, pracovníci vás během jednoho až dvou dnů (ID) ověří a stáváte se právoplatným TransferWise klientem.

Kterým ze tří způsobů odeslat platbu do Wise v USA?

Převod peněz z USA je kvůli mírně odlišnému systému bankovnictví trochu rozdílný oproti převodem mezi evropskými měnami. I přesto je ovšem poměrně jednoduchý a rychlý. K tomu aby mohla být vaše platba změněna na požadovanou měnu a odeslána na účet příjemce, musíte ji nejprve v USA lokálně odeslat na americký účet Wise. Nejčastějšími třemi metodami jsou platby přes domácí platební sítě - ACH Direct Debit (ACH převod), Domestic Wire (elektronický bankovní převod) nebo platba přes mezinárodní platební síť SWIFT.

ACH Direct Debit  Domestic Wire  SWIFT
Žádné extra poplatky ze strany vaší banky Extra poplatky ze strany vaší banky Vyšší poplatky ze strany vaší banky
Podporuje většina bank Podporuje většina bank Podporuje většina bank
Platby do $ 5,000 Vyšší platby do $ 1,000,000 Vyšší platby do $ 1,000,000
Poměrně rychlý způsob převodu Nejrychlejší způsob převodu Nejpomalejší způsob převodu
Pouze v rámci USA Pouze v rámci USA I z území mimo USA

Platba přes ACH Direct Debit

ach direct debit platba z usaACH Direct debit (ACH převod) je jedna z nejjednodušších a také nejlevnějších možností jak odeslat peníze na účet Wise. Vaše banka si za takový převod neúčtuje žádný extra poplatek. Výše platby je ovšem omezena na maximálně $ 5000. Jde vlastně o jediný způsob kdy si Wise sám stáhne ... pokračovat na kompletní článek o platbách přes ACH Direct Debit (CZ)

Platba přes Domestic Wire - domácí bankovní převod

wire transfer z usaWire transfer (elektronický bankovní převod) je jeden z nejběžnějších způsobů jak lokálně posílat peníze v USA. Některé banky nabízejí možnost udělat převod online, jiné musíte navštívit, případně jim zavolat. Většina bank si za takový převod strhne poplatek kolem 20 až 35 dolarů. Výhodou je vysoká rychlost převodu a možnost odeslat i vyšší částky než $ 5000 (maximálně 1 milion dolarů). ... pokračovat na kompletní článek o platbách přes Domestic Wire (CZ)

Platba přes SWIFT

swift prevod penez z usaSWIFT je mezinárodní platební síť, na rozdíl od Domestic Wire a ACH Direct Debit, které jsou vnitrostátní. Platbu v USD je samozřejmě možné do Wise odeslat i přes SWIFT . Jde o nejpomalejší způsob. Banky si navíc na obou stranách účtují extra poplatky - u vás za odeslání platby a ze strany Wise za přijetí platby ... pokračovat na kompletní článek o platbách přes SWIFT (CZ)

Převod USD na CZK přes Wise

Pokud si chcete prohlédnout, jak převod peněz z USA vypadá, podívejte se český obrázkový návod nebo video-návod. Pro příklad je uváděn transfer z anglické libry na euro / českou korunu, ale v principu se transfer z USD do EUR / CZK velice neliší. Rozdíl je pouze ve způsobu jakým provedete platbu na lokální účet Wise (ACH Direct Debit / Wire Transfer / SWIFT platba). Pokud potřebujete více informací (IBAN kódy, SWIFT kódy, nastavení Wise atd.), přečtěte si některý z článků na tomto blogu. Prohlédnout si můžete i slovenské a české Wise zkušenosti a recenze nebo celosvětové recenze (AJ).

Zní to skvěle, poďme na to

Pokud si chcete zahraniční převod přes Wise vyzkoušet, stačí si otevřít stránky Wise, registrovat se pomocí tlačítka SIGN UP a jste připraveni začít. Skoncujte s nesmyslnými bankami a jejich poplatky jednou provždy!

Informace mají pouze informační charakter a Wise je může kdykoliv změnit. Pro kompletní informace si prosím přečtěte zdroj: https://wise.com/help/articles/2932150/guide-to-usd-transfers

Ukaž kamarádům jak ušetřit a vyhnout se bankovním poplatkům! Sdílej!