ACH Direct Debit

 

Jak v USA poslat peníze přes ACH Direct Debit na účet Wise

Po přečtení článku Jak odeslat peníze z USA přes Wise jsme zjistili, že jednou ze tří možností jak lokálně převést platbu na americký účet Wise je ACH Direct Debit - ACH převod. Je to jedna z nejjednodušších a také nejlevnějších možností jak odeslat peníze na účet Wise. Vaše banka si za takový převod neúčtuje žádný extra poplatek. Výše platby je ovšem omezena na maximálně $ 5000. Jde vlastně o jediný způsob kdy si Wise sám stáhne peníze z vašeho účtu. Ve všech ostatních případech je třeba ručně odeslat platbu. Postup je velice jednoduchý. Po tom jak vytvoříte příkaz na transfer, stačí když pouze kliknete na tlačilo Debit, přihlásíte se do internet bankingu a je to. Wise vytvoří jedno-rázový příkaz k převodu vámi zvolené částky a odešle ji na svůj účet.

Postup odeslání platby do Wise přes ACH Direct Debit

Po tom jak jste vytvořili požadavek na transfer, vyplnili údaje odesílatele a příjemce, ověřili vaše Social Security Number (SSN - číslo sociálního pojištění) a potvrdily všechny údaje, dostáváte se na krok 5 - odeslání platby na lokální americký účet Wise. Zvolte možnost Bank Debit ACH. Zobrazí se vám následující obrázek. Kliknutím vyberete vaši banku. Pokud se v seznamu nenachází, kliknete na "ALL other Banks" (ostatní banky).

usa banks1

Po zvolení banky vám vyskočí okno pro přihlášení.

usa banks2

Pokud máte více účtů, zvolíte ten, ze kterého si přejete platbu odeslat.

usa banks3

Pokud se vaše banka nenachází, v seznamu klikněte na "All other banks" (všechny ostatní banky) a budete přesměrováni na následující krok a zadáte potřebné údaje (Routing number a account number).

usa banks4

Pokud jste již převod ACH dělali, vaše data už budou uloženy. Pro použití jiného účtu klikněte "Use another account".

usa banks5

Hotovo. O zbytek se postará Wise. Vy si můžete vyložit nohy na stůl a radovat se jako jste vybabrali s bankovními poplatky. Vaše platba bude odeslána lokálním ACH převodem na americký účet Wise. Ta ji aktuálním středovým směnným kurzem pomocí systému peer-to-peer změní na požadovanou měnu a platbu opět lokálním převodem odešle na vámi zvolený účet příjemce. Každý krok vám bude oznámen e-mailovými notifikacemi a můžete si jej zkontrolovat i na vašem kontě po přihlášení.

Přehledné informace o ACH Direct Debit (ACH převodech)

Základní informace

 

Poznámky

Dostupnost 

Pouze USA

 

Dostupnost bank  

Široká

Většina bank podporuje ACH převody (je to stejná metoda jako firmy platí své zaměstnance). Pro jistotu si ověřte ve vaší bance.

Kdy jsou peníze převedeny do Wise  

1-5 pracovních dní

Je to skoro vždy dolní mez (1-2 dny), ale může trvat i 5 dní dokud jsou peníze přijaté a změněné na požadovanou měnu v systému Wise.

Požadované údaje * 

* Kromě údajů vyžadovaných v zemi kam posíláte peníze

Adresa příjemce 

Ano

Musí být adresa, kde příjemce žije, nesmí být PO BOX

Stát v USA nebo ZIP code (poštovní směrovací číslo) nebo plná adresa pro lidi mimo USA 

Ano

 

SSN nebo ID ověření (Social Security Number, Identity Document)  

Ano

SSN (Social Secirity Number) - číslo sociálního pojištění se vyžaduje od každého uživatele pro platbu z USA (Pokud SSN nemáte, musíte uvést důvod proč, následně je možné ověření občanského průkazu ID) .

Omezení

 

 

Platba specifické částky 

Ne

Nelze při platbách z USA, ovšem pokud platbu odešlete ACH převodem do 24 hodin od zadání příkazu, směnný kurz bude na 24 hodin fixován a je možné částku odhadnout zcela přesně.

Minimální / maximální možná částka

$ 3 / $ 5000 *

 * Horní limit je pouze pro platby ACH. Převodem přes Domestic Wire nebo SWIFT lze odeslat podstatně vyšší částky.

Fixovaný směnný kurz na 24 hodin

Ano

Pro platby z USD je směnný kurz fixován po dobu 24 hodin na středové hodnotě. Pro platby ACH i navíc dalších 24 hodin pokud peníze úspěšně odešlete během prvních 24 hodin.

Transfery do NGN (Nigerijská naira)

Ne

Převod do Nigerijský Nairy není možný ACH převodem

Zrušení ACH Direct Debit (ACH převodu) a následná refundace USD

Pokud se rozhodnete zrušit transfer z USD poté, jak jste odeslali peníze do Wise, ale celý transfer ještě neproběhl, peníze budou refundovány na váš účet.

ACH Direct Debit - ACH převodní příkaz
Pokud jste peníze odeslali ACH převodem, refundace proběhne automaticky a nejsou potřeba žádné další údaje. Doba trvání je maximálně dva pracovní dny.

ACH Push
Pokud jste peníze odeslali přes ACH Push, na refundaci jsou potřebné vaše bankovní údaje
- Jméno majitele účtu
- ACH Routing Number (ACH směrové číslo)
- Číslo účtu

ACH Routing Number (ACH směrové číslo) je číslo používané při lokálních ACH transferech mezi bankami v USA. Najdete ho obvykle na internetových stránkách všech bank, po přihlášení do internet bankingu nebo na spodní levé straně vaší šekové knížky.

usa banks6

Na internetu

- Bank of America: zde
- Wells Fargo: zde
- Chase: zde
- Citi Bank: zde
- US Bank NA: zde
- PNC Bank: zde
- TD Bank: zde
- Regions Bank: zde
- BB&T Bank: zde

Pokud vaše banka není na seznamu nebo si nejste jistý, pro jistotu si ho ověřte přímo ve vaší bance.

Jsou i jiné způsoby jak odeslat platbu do Wise kromě ACH Direct Debit?

Při transfer z USA je možné lokálně převést peníze na účetWise i přes
- Domestic Wire Transfer - domácí bankovní převod
- SWIFT převod.

Přehledné informace si přečtěte v článku Jak poslat peníze z USA přes službu Wise.

Uvedené údaje jsou pouze informační. Wise je může kdykoliv změnit a proto si je vždy zkontrolujte na stránce Wise. Zdroj: https://wise.com/help/articles/2932710/paying-by-bank-debit-ach-in-the-us