Domestic Wire Transfer

 

Jak v USA odeslat peníze přes Domestic Wire Transfer (bankovní převod) na účet Wise

Po přečtení článku Jak odeslat peníze z USA přes Wise jsme zjistili, že jednou ze tří možností jak lokálně převést platbu na americký účet Wise je tzv. Domestic Wire, klasický elektronický bankovní převod. Je to jeden z nejběžnějších způsobů jak lokálně posílat peníze v USA. Některé banky nabízejí možnost udělat převod online, jiné musíte navštívit, případně jim zavolat. Nevýhodou je, že většina bank si za takový převod strhne poplatek kolem 20 až 35 dolarů. Výhodou je však vysoká rychlost převodu a možnost odesílat i vyšší částky než 5000 dolarů (maximálně 1 milion dolarů). Wise akceptuje pouze elektronické platby. Není možné platit šekem, proto si předem ověřte jaký způsob vaše banka nabízí. Wise má lokální účet v USA ve Wells Fargo v Texasu. 

Tzv. BillPay je akceptován pouze v elektronické formě a ne ve formě šeku. Pokud se vaše banka pokusí platbu odeslat šekem, bude zamítnuta, proto si předem ověřte, jako vaše banka posílá platby.

ACH transfer nebo tzv. EFT (Electronic Funds Transfer) - některé banky nabízejí tytozpůsoby převodů jako ekvivalent bankovního (Wire) transferu. Výhoda je nižší cena a nevýhoda delší dobra trvání. Při tomto způsobu převodu použijte stejné údaje jako při Wire transferu (ABA routing number - směrové číslo a account number - číslo účtu).

Postup odeslání platby přes Wire Transfer

Po tom jak jste vytvořili požadavek na transfer, vyplnili údaje odesílatele a příjemce, ověřili vaše Social Security Number (SSN - číslo sociálního pojištění) a potvrdily všechny údaje, dostáváte se na krok 5 - odeslání platby na lokální americký účet Wise. Zvolte možnost Wire transfer (bankovní převod) a Wise vám vygeneruje potřebné údaje.

wire transfer02

Nepoužívejte ty z našeho ilustračního obrázku, ale ty které Wise vygeneruje Vám! Jméno, číslo účtu - account number, směrové číslo - routing number, adresa a reference. Reference je vaše jedinečné číslo klienta, díky kterému bude Wise vědět ve svém systému rozeznat vaši platbu. Následně kontaktujte vaši banku (telefonicky, osobně, online převod) a proveďte požadovanou částku na americký účet Wise. Platba musí být provedena z vašeho vlastního účtu. Šeky a cash nejsou akceptovány (musí to být elektronická platba). Na závěr klikněte - I've sent money to Wise - platbu jsem odeslal do Wise. Hotovo. O zbytek se postará Wise. Po tom jak obdrží vaši platbu, peníze změní středovým směnným kurzem na požadovanou měnu a platbu odešle lokálním převodem z jednoho ze svých účtů na účet příjemce. Vy si můžete každý krok kontrolovat po přihlášení do vašeho účtu nebo prohlédnutím emailových notifikaci a radovat jako jste vybabrali s bankovními poplatky za mezinárodní převod :).

Přehledné informace o Wire Transfer převodu do Wise

Základní informace

 

Poznámky

Dostupnost 

Pouze USA

 

Dostupnost bank  

Široká

Většina bank podporuje tzv. Domestic / Federal Wire prevod.

Kdy jsou peníze převedeny do Wise  

1 pracovní den

 

Extra bankovní poplatky  

Ano

Vaše banka si pravděpodobně za tento převod stáhne poplatek

Požadované údaje * 

* Kromě údajů vyžadovaných v zemi kam posíláte peníze

Adresa příjemce 

Ano

Musí být adresa, kde příjemce žije, nesmí být PO BOX

Stát v USA nebo ZIP code (poštovní směrovací číslo) nebo plná adresa pro lidi mimo USA 

Ano

 

SSN nebo ID ověření (Social Security Number, Identity Document)  

Ano

SSN (Social Secirity Number) - číslo sociálního pojištění se vyžaduje od každého uživatele pro platbu z USA (Pokud SSN nemáte, musíte uvést důvod proč, následně je možné ověření občanského průkazu ID) .

Omezení

   

Platba specifické částky 

Ne

Není možné při platbách z USA, ovšem pokud platbu odešlete Domestic / Federal Wire převodem do 24 hodin od zadání příkazu, směnný kurz bude na 24 hodin fixován a je možné částku odhadnout zcela přesně.

Minimální / maximální možná částka

$ 3 / $ 5000 *

 

Fixovaný směnný kurz na 24 hodin

Ano

Pro platby z USD je směnný kurz fixován po dobu 24 hodin na středové hodnotě.

Transfery do NGN (Nigerijská naira)

Ano

 

Zrušení Domestic / Federal Wire převodu a následná refundace

Pokud se rozhodnete transfer zrušit, první věc co pracovníci Wise udělají je kontaktování jejich banky, aby vaši platbu odmítla. Pokud to nestihnou a platba už přišla na účet Wise, pracovníci vás budou kontaktovat, aby ste poskytli následující údaje:

- Vaše jméno jako jméno majitele účtu
- ACH Routing Number (ACH směrové číslo)
- Číslo účtu

Následně bude platba refundována na váš účet během dvou pracovních dnů přes ACH Direct Debit (ACH převodem).

Jsou i jiné způsoby jak odeslat platbu do Wise kromě Wire Transfer?

Při transferech z USA je možné lokálně převést peníze na účet Wise i přes
- ACH Direct Debit (ACH převod)
- SWIFT převod

Přehledné informace si přečtěte v článku Jak poslat peníze z USA přes Wise.

Uvedené údaje jsou pouze informační. Wise je může kdykoliv změnit a proto si je vždy zkontrolujte na stránce Wise. Zdroj: https://wise.com/help/articles/2659047/how-can-i-pay-by-wire-transfer