SWIFT Transfer

 

Jak v USA odeslat peníze přes SWIFT Transfer na účet TransferWise

SWIFT je mezinárodní platební síť, na rozdíl od Domestic Wire a ACH Direct Debit, které jsou vnitrostátní. Platbu v USD je samozřejmě možné do TransferWise odeslat i přes SWIFT (doporučujeme ji hlavně v případě, pokud nemůžete odeslat platbu přes ACH Direct Debit nebo přes domácí Wire transfer). Jde o nejpomalejší způsob. Banky si navíc na obou stranách účtují extra poplatky - u vás za odeslání platby a na straně TransferWise za přijetí platby. To si samozřejmě TransferWise zahrne do poplatku za váš transfer (obvykle to je kolem $ 10).

Postup odeslání platby přes SWIFT

Po tom jak jste vytvořili požadavek na transfer, vyplnili údaje odesílatele a příjemce, ověřili vaše Social Security Number (SSN - číslo sociálního pojištění) a potvrdily všechny údaje, dostáváte se na krok 5 - odeslání platby na účet TransferWise. Automaticky jsou vygenerovány potřebné údaje, pomocí kterých uděláte SWIFT převod na jejich evropský účet.

swiftttNepoužívejte údaje z našeho ilustračního obrázku, ale ty které TransferWise vygeneruje Vám! Jméno, IBAN - mezinárodní číslo účtu, BIC / SWIFT Bank Code - mezinárodní kód banky, adresa a reference. Reference je vaše jedinečné číslo klienta, díky kterému bude TransferWise schopen rozeznat vaši platbu ve svém systému. Platba musí být provedena z vašeho vlastního účtu (stejné jméno jako při registraci účtu v TransferWise). Na závěr klikněte - I've sent money to TransferWise - platbu jsem odeslal do TransferWise. Hotovo. O zbytek se postará TransferWise. Po tom jak obdrží vaši platbu, peníze změní středovým směnným kurzem na požadovanou měnu a platbu odešle lokálním převodem z jednoho ze svých lokálních účtů na účet příjemce. Vy si můžete každý krok kontrolovat po přihlášení do vašeho účtu nebo prohlédnutím emailových notifikací.

Přehledné informace o (SWIFT) mezinárodním převodu do TransferWise

Základní informace   Poznámky
Dostupnost  USA i mimo USA SWIFT platba může být provedena i mimo USA
Dostupnost bank   široká Většina bank podporuje SWIFT platební síť.
Kdy jsou peníze převedeny do TransferWise   3 - 5 dní SWIFT je mezinárodní platební síť a proto je transfer pomalejší než Domestic Wire nebo ACH Direct Debit převod.
Extra bankovní poplatky   Ano Vaše banka si za odeslání SWIFT platby stáhne poplatek, a TransferWise si stáhne poplatek za přijetí SWIFT platby (SWIFT USD účet se nachází v Evropě). Obvykle v 90% případů je poplatek menší než $ 15.
Požadované údaje *  * Kromě údajů vyžadovaných v zemi kam posíláte peníze
Adresa příjemce  Ano Musí být adresa, kde příjemce žije, nesmí být PO BOX
Stát v USA nebo ZIP code (poštovní směrovací číslo) nebo plná adresa pro lidi mimo USA  Ano  
SSN nebo ID ověření (Social Security Number, Identity Document)   Ano SSN (Social Secirity Number) - číslo sociálního pojištění se vyžaduje od každého uživatele pro platbu z USA (Pokud SSN nemáte, musíte uvést důvod proč, následně je možné ověření občanského průkazu ID) .
Omezení    
Platba specifické částky  Ne Není možná kvůli předem neznámým poplatkem za SWIFT platbu. Ani směnný kurz fixován 24 hodin nezaručuje platbu určité částky.
Minimální / maximální možná částka $ 3 / $ 1.000.000  
Fixovaný směnný kurz na 24 hodin Ano Pro platby z USD je směnný kurz fixován po dobu 24 hodin na středové hodnotě v době zadání požadavku na transfer, pokud do té doby TransferWise obdrží vaši platbu. SWIFT platba ale obvykle trvá déle a proto se pak použije středový kurz, v okamžiku přijetí platby na straně TransferWise.

Zrušení International Wire (SWIFT převodu) a následná refundace USD

Pokud se rozhodnete zrušit transfer a peníze jste již odeslali SWIFT převodem do TransferWise, refundace je možná po zadání následujících údajů:

- Vaše jméno jako jméno majitele účtu
- IBAN - mezinárodní číslo účtu (Co je IBAN?)
- BIC / SWIFT kód banky (Co je BIC / SWIFT?)

Refundace SWIFT platby trvá maximálně 5 pracovních dní.

Jsou i jiné způsoby jak odeslat platbu do TransferWise kromě SWIFT převodu?

Při transferech z USA je možné lokálně převést peníze na účet TransferWise i přes
- ACH Direct Debit (ACH převod)
- Domestic Wire transfer (domácí bankovní převod)

Přehledné informace si přečtěte v článku Jak poslat peníze z USA přes TransferWise.

Uvedené údaje jsou pouze informační. TransferWise je může kdykoliv změnit a proto si je vždy zkontrolujte na stránce TransferWise. Zdroj: https://transferwise.com/support/customer/en/portal/articles/2049199-transfers-from-usd-swift