Levný převod peněz z Anglie – jak poslat peníze z Anglie (UK) do Čech (CZ)

Levný zahraniční převod peněz z Anglie - jak poslat peníze z Anglie (UK) do Čech (CZ).

levný převod peněz z anglie (UK) do čr

Zahraniční převod peněz z Anglie se v dnešní době mnohem více vyplatí přes službu Wise (předtím TransferWise) a ne přes banky. Společnost Wise jako jedna z nejlepších online směnáren v současnosti byla založena v roce 2011 v Londýně a mezi prvními měnami, které podporovala, byla samozřejmě i Britská libra (dnes spolu více než 40 světových měn). Zakladatelé Wise vymysleli systém peer-to-peer, který umožňuje peníze měnit středovým směnným kurzem. Díky tomu mezinárodní transfery podstatně zlevnily. Wise už na začátku vsadil na férový přístup vůči klientům - levné transfery, středový směnný kurz, nízký poplatek od 0,5%, vynikající komunikace se zákazníky a vtipné marketingové kampaně. To ukázalo jako vynikající strategie pro rozvoj, což oslovilo i obrovské investory. Po tom jak Wise finančně podpořili, se z malého start-upu jen v průběhu pěti let stala celosvětová služba se statisíci klienty po celém světě. Wise ke konci roku 2015 hlásil až půl miliardy liber převedených každý měsíc. Celková částka, kterou měsíčně uživatelé Wise ušetří na bankovních poplatcích, se odhaduje až neuvěřitelných 22 milionů liber.

Postup: převod peněz z Anglie do Čech (GBP na CZK) přes službu Wise

Převod peněz z Anglie (Velké Británie) je velice jednoduchý a uděláte ho za méně než 10 minut. Na začátku se registrujete a obvykle je třeba také ověřit doklad totožnosti nebo adresu. Dále zadáte požadovanou částku a měny, z níž a do které si přejete peníze změnit. Vyplníte údaje odesílatele a příjemce a peníze pomocí internet bankingu nebo kreditní / debetní karty odešlete na lokální účet společnosti Wise. Ta zajistí výhodnou změnu peněz středovým směnným kurzem pomocí systému peer-to-peer, za což si strhne malý 0,5 až 0,7% poplatek. Následně už jen změněnou částku odešle na účet příjemce ze svého lokálního účtu v zemi příjemce. Wise vás samozřejmě bude o všem informovat emailovými notifikacemi a po celou dobu tak máte dohled nad svými penězi. Celý převod trvá obvykle od několika hodin po maximálně 4 dny (víkend, svátky).

Jak převod vypadá, si můžete prohlédnout v obrázkovém návodu nebo video - návodu.

Převod peněz z Anglie - kolik lze ušetřit se službou Wise?

Převod peněz z Anglie do ČR přes Wise je zpoplatněný standardním poplatkem 0,7% z převáděné částky, pokud je částka vyšší než 6000Kč. Pokud je částka nižší než 6000Kč platí se fixní poplatek 42Kč (případně ekvivalent těchto částek v požadované měně).

Reálný příklad: Kdybychom dne 8.5.2017 chtěli poslat například 1000 liber z Velké Británie do Čech, díky Wise bychom ušetřili 800 až 1250 Kč v porovnání s nejznámějšími anglickými bankami (NatWest, Lloyds, Barclays).

převod peněz z anglie uk do cech cr - srovnani poplatku

Wise by si za tento převod účtoval poplatek pouze 6,95 liber (přibližně 218Kč) a částku by změnil reálným směnným kurzem střed (žádný skrytý poplatek). Výsledná suma 31241,15 Kč.

srovnani poplatku za posilani penez z anglie do cz

Poplatky v bankách by byly 9,50 až 15 GBP ale banky by naši částku změnily podhodnoceným kurzem! Směnný kurz v bankách byl toho dne podhodnocen o 2,3 až 3,2% čímž nám vzniká skrytý poplatek ve výši 700 až 1000 Kč. Výsledná částka po odečtení všech bankovních poplatků je pouze 29993,15 až 30425,77 Kč. 

Údaje byly převzaty z Wise srovnání poplatků dne 08.05.2017 (zdroj).

Převod peněz z Anglie přes banku by se ještě mohl prodražit na české straně. Některé banky si totiž účtují poplatek za příjem zahraniční platby. Při převodu přes Wise by byl příjem platby zdarma. Wise by příjemci odeslal výslednou částku ze svého lokálního účtu v ČR (lokální platba = žádný extra poplatek).

Zní to skvěle, pojďme si převod vyzkoušet

Pokud si chcete zahraniční převod přes Wise vyzkoušet, stačí si otevřít stránky Wise, registrovat se pomocí tlačítka SIGN UP a jste připraveni začít. Skoncujte s nesmyslnými bankami a jejich poplatky jednou provždy!

Pokud potřebujete více informací (IBAN kódy, SWIFT kódy, nastavení Wise, atd.) můžete si prohlédnout článkyWise návody, otázky a odpovědi, Wise recenze  a zkušenosti CZ/SK a celosvětové recenze (AJ).

Nejaktuálnější informace o převodu peněz z Anglie do ČR najdete v Wise nápověde: https://wise.com/help/articles/2932148/guide-to-gbp-transfers

Líbil se ti článek? Sdílej!