Jak na levný převod peněz z Kanady přes TransferWise (CAD do CZK)

 

Jak na levný převod peněz z Kanady přes službu Wise

GREAT NEWS! Služba Wise konečně umožňuje převod peněz z Kanady! Wise, jako nejznámější a super levná peer-to-peer online směnárna byla konečně oficiálně spuštěna i v Kanadě. (Canada, welcome to TransferWise! - Oficiální článek na Wise webu, 17.04.2016).

wise-logoWise v Kanadě funguje na stránce www.wise.com a taky v mobilních aplikacích Android a IOS Je to událost na kterou čekalo velmi mnoho lidí.

Wise v dnešní době již představovat velmi nemusíme, takže pro neznalé jen v krátkosti pár řádků. Pak se podíváme na to, co všechno je třeba splnit, abyste mohli udělat levný převod peněz z Kanady.

 

screativeref_1101l107927

 

 
 

Levný převod peněz z Kanady přes službu Wise

Wise (předtím TransferWise)  si mezi lidmi žijícími v zahraničí (hlavně v Evropě a v USA) získala obrovskou popularitu. Hlavní výhodou jsou nižší poplatky při mezinárodních transferech peněz oproti bankám. Wise je založena na peer - to - peer principu, což jí umožňuje měnit peníze reálným středovým směnným kurzem. Banky naopak používají podhodnocený kurz nákup resp. prodej - skrytý poplatek, na který drtivá většina lidí zapomíná. Navíc si účtují i ​​poplatky za zahraniční převod. Wise si při převodu z kanadského dolaru CAD účtuje jediný poplatek - 1% z převáděné částky (např. 10 CAD při převodu 1000 CAD). Převod přes banku by byl při částce 1000 CAD o 30-50 CAD dražší. Poplatek u Wise je klientům předem oznámen při zadávání převodu. Celý transfer trvá obvykle 1 až 5 pracovních dnů (dříve dolní hranice) a je velice jednoduchý.

 
 

Tip!

 

Vyzkoušejte si Wise kalkulátor!

Ihned po zadání požadované částky a měn uvidíte směnný kurz (Exchange rate) a poplatek za převod (Fee).

 

převod peněz z Kanady přes TransferWise

 
 

Postup: převod peněz z Kanady přes Wise

Po úspěšné registraci se při zadávání převodu z CAD vyžaduje ověření dokladu totožnosti (verification of ID), více informací níže. Při převodu zadáte požadovanou částku a vyplníte svůj profil jako odesílatel peněz. Přidáte údaje příjemce a následně lokálním bankovním převodem (Direct Debit) nebo SWIFT platbou převedete peníze na kanadský účet společnosti Wise. Po odeslání platby už nemusíte nic dělat, o zbytek se postará Wise. Peníze změní na požadovanou menu středovým směnným kurzem a částku odešle lokálním bankovním převodem z jednoho ze svých účtů v zemi příjemce na účet příjemce. V jakém stavu se transakce nachází se dozvíte automatickými e-mailovými notifikacemi nebo si zkontrolujete transfer ve svém uživatelském kontě. Jednoduše a efektivně jste se vyhnuli mezinárodnímu transferu a ušetřili jste nemalé bankovní poplatky.

 
 

transferwise převod peněz z kanady online směnárna transfer zaslat

Pokud si chcete prohlédnout jak transfer vypadá, podívejte se na český obrázkový Wise návod nebo video-návod. Pro příklad je uváděn transfer z anglické libry na euro, ale v principu se transfer z CAD do EUR / CZK velmi neliší. Rozdílný je jen způsob jakým odešlete platbu na kanadský účet společnosti Wise (Direct Debit - viz níže).

 
 

Jak poslat platbu přes Direct Debit v Kanadě na účet Wise

Direct debit je nejjednodušší a zároveň nejlepší způsob jak odeslat platbu na lokální kanadský účet společnosti Wise. Přes Direct Debit je možné odeslat platbu maximálně 9500 CAD za den. Týdenní limit je 30 000 CAD.

Postup: Po tom jak jste vytvořili požadavek na transfer, vyplnili údaje odesílatele a příjemce a potvrdily všechny údaje dostáváte se na krok - odeslání platby na lokální kanadský účet Wise. Zvolte možnost Direct Debit. Zobrazí se vám následující obrázek.

 
 

cad

Jednoduše vyplníte vaše bankovní údaje (najdete je např. na vaší šekové knížce):

- Transit number (5 číslic)
- Financial institution number (3 číslice)
- Account number (do 12 číslic).

Zvolíte typ účtu: Checking / Savings

 
 

V dalším kroku budete přesměrováni na následující stránku.

 
 

převod peněz z kanady jak poslat peníze z kanady do Čech přes transferwise koruna czk kč zdarma poplatek bez poplatku

Vyplňte přihlašovací údaje do vašeho internet bankingu:

- Jméno (User ID),
- Heslo (Password).

Tyto údaje si Wise neukládá, aby nebylo možné je zneužití.

 
 

Potvrzením autorizujete Wise k tomu, aby vytvořil jednorázový príklaz na převod vámi zvolené částky z vašeho účtu. Částka bude převedena na kanadský účet Wise. Následně pomocí zmíněného peer - to - peer systému změněna na požadovanou měnu a odeslána na účet příjemce.

Seznam bank v Kanadě, které momentálně podporují Direct debit na účet Wise:

 1. Bank of Montreal (BMO) - Institution number 001
 2. Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) - Institution number 010
 3. La Caisse Centrale Desjardins Du Québec - Institution number 815 or 865 or 829 or 890
 4. National Bank - Institution number 006
 5. President Choice Financial (PC) - Institution number 010 or 326
 6. Royal Bank of Canada (RBC) - Institution number 003
 7. Scotiabank - Institution number 002
 8. Toronto Dominion Bank (TD) - Institution number 004

Pokud vaše banka není v seznamu, případně potřebujete najednou odeslat větší částku, můžete ji odeslat přes mezinárodní platební síť SWIFT (Možnost Swift payment). Převod může trvat o den až dva déle a obvykle vám bude zaúčtován i další poplatek (Banka účtuje společnosti Wise poplatek za příjem platby přes SWIFT - platíte ho vy, obvykle 10 - 30 CAD).

 
 

Jiný kraj, jiný mrav zákon. Čím je specifický Wise v Kanadě?

Wise byl založen v Anglii, kde je regulován britským úřady a FCA (více info zde). To znamená, že Wise musí respektovat a dodržovat určité zákony a mezinárodní normy (zamezení nekalých finančních operací, praní špinavých peněz atd.) Kromě toho každá země ve které Wise funguje má i své vlastní zákony a úřady pro dohled nad finančními institucemi. Konkrétně v Kanadě je Wise registrována jako finanční instituce poskytující mezinárodní transfery peněz pod jménem Wise Canada Inc., pod dohledem FINTRAC (Financial Transactions Reports Analysis Centre of Canada). Registrační číslo M15193392.

Právě kvůli tomu, že v každé zemi Wise podléhá specifickým zákonům a nařízením, mírně se liší i podmínky zahraničních převodů.

Souhrn poplatků a omezení

Při odesílání platby z CAD se platí standardní poplatek:
a) 1% ze sumy kterou posíláte, do 9500 CAD.
b) 0,7% CAD z části sumy nad 9500 CAD.
Minimální poplatek je 3 CAD. (údaje z 12.05.2017, zdroj:  poplatky Wise 12.05.2017)

Poplatek 1% je oproti evropským měnám (0,5% - 0,7%) mírně vyšší, ale i přesto je převod peněz z Kanady přes Wise výhodnější než převod přes banku. Důvodem je právě reálný středový směnný kurz.

Maximální částka, kterou je možné odeslat přes Direct debit je 9500 CAD za den a 30 000 CAD za týden. Přes SWIFT je možné posílat i větší částky.

Ověření dokladu totožnosti klientů z Kanady

Wise musí, podobně než v jiných zemích, ověřit doklad totožnosti každého uživatele. Systém je automatický nastaven tak, že po určitém čase (resp. po překročení určité částky peněz) vyzve každého klienta k tomu, aby nahrál "certified ID" - ověřený doklad totožnosti. Jde o jedno ze základních bezpečnostních opatření Wise.

 
 

ověření id při převodu peněz z kanady

Způsob ověření totožnosti osoby sestává ze získání osvědčení od garanta (ručitele) žijícího v Kanadě. Garant musí vidět váš originální doklad totožnosti a následně napsat prohlášení, že uvedené údaje jsou pravdivé a reprezentují uvedenou osobu. Garant nesmí být váš příbuzný, partner, osoba žijící na vaší adrese, nebo osoba nějakým způsobem spojena s transakcí. Dokladem totožnosti může být: (A) pas, (B) řidičský průkaz nebo (C) občanský průkaz.

 
 

Garantem může být pouze osoba, která vykonává jednu z následujících profesí:

 1. zubař / lékař / oční lékař / lékárník
 2. chiropraktik,
 3. soudce,
 4. právník / notář,
 5. účetní (APA, CA, CGA, CMA, PA, RPA),
 6. inženýr (P.Eng , Eng),
 7. veterinář.


Prohlášení musí obsahovat:

- Jméno garanta, adresu a podpis
   (např. John Smith, lékař, podpis)

- Typ a číslo ověřeného dokladu
   (např. "I Certify the passport no. A12345" )

 
 

formulár pro ověření id při převodu peněz z kanady

Takhle vypadá předem připravený formulář, který je třeba dát podepsat garantovi. Stáhnout si jej můžete zde ve verzi: Anglicky nebo Francouzský. Následně jej stačí vytisknout, do spodní části okopírovat doklad totožnosti a dát to podepsat (například někomu ve vaší firmě, kdo pracuje na jedné z uvedených pozic). Poslední krok je prostě už jen hotový formulář naskenovat (nebo vyfotit mobilem, fotoaparátem, webkamerou ...) a přes váš profil nebo na stránce Wise jej nahrát.

 
 

Kompletní informace o ověření dokladu totožnosti v Kanadě naleznete v anglickém jazyce zde.

Je to poněkud komplikované, ale bohužel toto od Wise požadují kanadské úřady a jejich předpisy. Na druhou stranu alespoň víme, že Wise dodržuje přísné předpisy a vaše peníze jsou během transakce v bezpečí. Dobrou zprávou je, že jakmile tyto dokumenty v elektronické podobě nahrajete na stránce Wise a jejich pracovníci si je ověří, už to vícekrát není nutné. Stáváte se legitimním klientem a můžete dělat neomezené transakce.

Chcete si vyzkoušet převod peněz z Kanady přes Wise?

 
 

prosNa této stránce děláme jednoduchý marketing společnosti Wise v rámci Česka a Slovenska a snažíme se tak propagovat levné zahraniční převody peněz. Zároveň sbíráme recenze od klientů z Česka a Slovenska, kteří Wise již pravidelně používají. Přidejte se k spokojeným klientům i vy.

PŘEJÍT NA WISE

 
 

převod peněz z kanady jak poslat peníze z kanady do Čech kanada canada dolar převést peníze czk

Kam dál?

> Přejít na Wise

> Zobrazit Wise recenze Čechů a Slováků

 

Uvedené údaje jsou pouze informační. Wise je může kdykoliv změnit a proto si je vždy zkontrolujte na stránce Wise. Zdroj: https://wise.com/help/articles/2932153/guide-to-cad-transfers

Líbil se ti článek? Pomoz kamarádům v Kanadě ušetřit a sdílej!