Jak dlouho trvá převod peněz ze zahraničí přes Wise?

Jak dlouho trvá převod peněz ze zahraničí přes TransferWise?

Služba TransferWise přijímá a posílá platby vždy jen během lokálních pracovních hodin. Převod peněz ze zahraničí přes TransferWise v drtivé většině případů trvá 1 až 4 pracovní dny. Vždy to ovšem záleží i na měně, kterou chceme provádět. Pozor je třeba dávat i na svátky (Bank Holidays) v té které zemi.

Převod peněz ze zahraničí může mírně prodloužit i ID verification (ověření vašeho dokladu totožnosti) nebo Address verification (ověření adresy). Více informací v kompletním článku ověření ID a adresy TransferWise.

Obecně převod vypadá takhle:

1. Vyplníte částku, měny, údaje příjemce a údaje odesílatele (5 minut).

2. Odešlete platbu na lokální účet TransferWise aby ji mohla středovým kurzem změnit na požadovanou měnu a odeslat na účet příjemce. Doba trvání dokud vaše platba dorazí do TransferWise záleží na způsobně jakým jste ji odeslali:
- Kreditní / debetní karta (okamžitě)
- Bankovní převod, záleží i na měně (1 až 3 dny)
- SWIFT převod (1 až 5 dní)
- SOFORT převod (1 až 2 dny)
- ACH Direct Debit - při měně USD (2 až 5 dní)
- Wire Transfer - při měně USD (1 den)

3. Po tom jak platba dorazila do TransferWise, konverze na vámi požadovanou měnu trvá od několika hodin po maximálně dva dny.

4. Platba je odeslána z TransferWise na účet příjemce kam dorazí v závislosti na měně od několika hodin po maximálně dva dny.

Pokud potřebujete převod urychlit, je vhodné využít službu Priority payment (prioritní platba). Zatím je ovšem dostupná pouze v určitých měnách.

Platbu je možné vždy sledovat na stránce "My Payments", kde se píše v jakém stádiu se platba nachází. TransferWise vás bude samozřejmě vždy o všem informovat také prostřednictvím e-mailu.

> Přejít na Wise < Zamávejte drahým bankám jednou provždy. Zkuste levný Wise!

  >> Následující článek: Poplatky za převod