Služba Wise – souhrnní článek

Levný převod peněz přes Wise- souhrnné informace

Levný převod peněz přes TransferWise, převod peněz do zahraničí, jak poslat peníze do zahraničí

Wise (www.wise.com), předtím TransferWise je nebankovní poskytovatel zahraničních peněžních převodů. Společnost založili Taavet Hinrikus (spoluzakladatel firmy Skype) a Kristo Kaarmann v roce 2011 v Londýně. Díky peer - to - peer principu bylo možné cenu mezinárodního převodu potlačit na minimum. Levný převod peněz přes Wise okamžitě oslovil klienty a Wise se začal rychle rozrůstat. Díky férovému přístupu ke klientům, dobrému obchodnímu modelu a investicím od předních světových investorů se po čtyřech letech Wise rozšířil do celého světa. Dnes je jednou z nejvyhledávanějších služeb na poli mezinárodních transferů, podporuje 38 světových měn a hlásí statisíce klientů po celém světě.

pros

Výhody Wise

-  převod peněz přes Wise je velice levný
- vynikající směnný kurz (reálný středový kurz)
- malé poplatky a přehledný cenový systém
- velké množství podporovaných měn
- vysoká bezpečnost služby

 

cons   

Nevýhody Wise

- služba pouze ve světových jazycích
- zákaznická podpora pouze ve světových jazycích

- nemožnost platit v CZK z kreditní karty

front_save

Wise je velice levný

Mezinárodní převod peněz přes Wise je velice levný díky peer - to - peer systému a použití středového kurzu. Jediný poplatek, který si Wise účtuje, je poplatek z převáděné částky v rozmezí 0,5% až 1% (v závislosti na konkrétní měně). Při převodu z CZK je to 0,7% (např. poplatek 70kč při převodu 10 000Kč). Banky používají směnné kurzy nákup / prodej, které jsou oproti reálnému kurzu značně podhodnocené. Některé si navíc účtují fixní poplatky za každou zahraniční transakci. V konečném důsledku je převod přes Wise mnohem levnější než převod přes banky.

 

front_peer

Peer-To-Peer model

Wise působí jako obrovský koordinátor finančních toků. Ke každé transakci od jednoho klienta (např. GBP -> CZK) ve svém systému najde a přiřadí opačnou transakci od jiného klienta nebo klientů (CZP -> GBP ve stejné hodnotě). Jejich peníze následně vzájemně "virtuálně vymění". Použije při tom reálný středový kurz. Wise má lokální bankovní účty v každé zemi a peníze klientů tedy reálně nikdy neopustí zemi původu. Wise pouze ekvivalent požadované částky odešle ze svého lokálního účtu v zemi příjemce na účet příjemce. Jednoduché, efektivní a levné. Podrobně jak funguje peer - to - peer.

front_meny

Podporované měny

Služb Wise podporuje převody v 38 měnách. Kromě klasických EUR, GBP, USD, AUD, CHF, CAD, PLN, SEK, NOK, DKK, HUF, CZK je možné měnit i ostatní exotické měny. V některých měnách se dají platby pouze přijímat a tedy ne všechny měny je možné i odesílat. Kompletní informace o podporovaných měnách zde.

 

front_fees

Poplatky za převod

Jedním ze základních pilířů společnosti Wise je transparentnost ke zákazníkům - férový přístup. To znamená, že Wise každému klientovu ještě před transferem oznámí jaké budou popaltky a neúčtuje si žádné skryté poplatky. Standardní poplatek při CZK převodech je 0,7% z odesílané částky. Kompletní informace o poplatcích zde.

front_secure

TransferWise je bezpečný

Wise je registrován u britského FCA (Financial Conduct Authority) jako plně autorizovaná finanční instituce.  Rovněž byl prověřen britským HMRC (Her Majesty 's Revenue and Customs anti-money laundering division), dodržuje ICO (Information Commissioner 's Office - Data Protection Act 98). Od svých klientů vyžaduje ověření dokladu totožnosti a adresy. Transakcie sú chránené štandardným kryptovaním HTTPS. Kompletní informace o bezpečnosti zde.

 

front_postup

Jak postupovat při převodu

Převod peněz přes Wise je velice jednoduchý a nezabere vám více než 10 minut. Pro české uživatele jsme připravili kompletní obrázkový návod v českém jazyce s vysvětlením všech důležitých kroků (případně video návod). Zobrazit český Wise návod.

front_bonus

Začněte šetřit již dnes

Skoncujte jednou provždy s bankami, jejich vysokými poplatky a slabými kurzy. Vyzkoušejte si převod přes Wise, vyplatí se!

PŘEJÍT NA WISE

 

front_review

Jak Wise hodnotí uživatelé

Na našem malém blogu postupně sbírame Wise hodnocení a recenze od českých a slovenských klientů společnosti Wise (zobrazit Wise recenze a zkušenosti). Pokud víte anglicky, doporučujeme  prohlédnout si recenze od ostatních klientů (anglicky, více než 35 000 recenzí) na stránce TrustPilot.com (zobrazit recenze).

Líbí se ti článek? Ukaž kamarádům jak se vyhnout bankovním poplatkům a sdílej!